Читалище Добри Войников
image ornamet Новини

Резултати "Моята мечта за Коледа"


31.01.2021


Уважаеми участници в Международния конкурс „Моята мечта за Коледа”, с извинение за закъснението ви представяме резултатите

 

Протокол

от Международен конкурс  на тема “МОЯТА МЕЧТА ЗА КОЛЕДА”

за литературно творчество и рисунка

      Днес 31.01.2021 г.  в съответствие със Статута на Първия международен конкурс "Моята мечта за Коледа" и представените литературни творби и рисунки  за участие в  двата раздела  на конкурса, комисия в състав:

1.Павлинка Марева - филолог и ръководител на клуб „Български език и творчество“ в НЧ“Д.Войников-1856“-Шумен

2.Виктория Жекова  - главен библиотекар в НЧ“ Д.Войников-1856“ - Шумен

3.Олга Костова – филолог и доктор по педагогика – Шумен,

след като разгледа представените 132  литературни творби - стихотворения, разкази, приказки, есета в две възрастови групи, отличи следните участници:

ЛИТЕРАТУРНО ТВОРЧЕСТВО - ПОЕЗИЯ

СТИХОТВОРЕНИЕ - Възрастова група - 6 – 10 години

Първо място-  Диан Драгнев - 10 год. ОДК “Св. Иван Рилски”  ул.”Кокиче” №3, стихотворението „Коледарче“;

Първо място-Ангел Миленов Желев-3клас., 9г., ЦПЛР-ОДК, Шумен, Клуб ,,Сладкодумци“, стихотворението „От тебе няма нищо по-свято“;

Второ място - Рая Маркова  - ОДК “Св. Иван Рилски”  ул.”Кокиче” №3,гр. Казанлък, клуб “Светлини сред сенките”, стих. „Рождество Христово“;

Второ място – Данаила Иванова Димитрова, 8 г., - гр. Аксаково, Студио „Театър и слово“ към ЦПЛР,  стихотворението „Коледна измама“;

Трето място-Стефания Димитрова Митева-Варна, ЛК „Касталия” при ЦПЛР-ОДК за стихотворението „Коледни мечти“;

Трето място -  Джазмина Амр – 10 год.ОДК “Св. Иван Рилски”  ул.”Кокиче” №3,  клуб “Светлини сред сенките”, стих. „Коледа“;

Поощрение- Никита Николаева Ненова-с. Беброво,  общ. Елена,  9 години, Основно училище „ Хр. Ботев”, стихотворението „Коледна изненада“;

Поощрение - Божидара Христова Терзиева - 2 клас, ОУ „Никола Вапцаров“ – Разград, 8 години, стих. “Моята мечта“;

Поощрение - Рая Росенова Иванова - 6 год., Подготвителна група, гр. Сунгурларе, обл. Бургас, стихотворението „Мечта“;

Поощрение – Поля Лалева, 8 г., ОДК “Св. Иван Рилски”  ул.”Кокиче” №3, клуб “Светлини сред сенките”, стих. „Коледни чудеса”.

 

 

ЛИТЕРАТУРНО ТВОРЧЕСТВО – ПРОЗА

 

РАЗКАЗ - Възрастова група - 6 – 10 години

 

Първо място - Елица Милчева Узунова – 10 год., София, 8 СУ „В. Левски“, разказ  “Магията на Коледа“;

Второ място - Рая Енева-Казанлък, два разказа, отличен „Коледно вълшебство“;

Второ място - Елена Добрева-Варна, ЛК“Касталия“ за разказа „Рождество“;

Трето място - Симона Иванова Котоманова, Варна, ЛК“Касталия“ за разказа „Коледната нощ на едно овчарче“;

Трето място - Ронай Метин Невзет – Разград за приказката „Моята мечта за Коледа“;

Поощрение - Бюлен Бюлентова Назифова – 7 г. Търговище, І ОУ „Хр. Ботев”, разказ „Снежна принцеса” ;

Поощрение – Стефани Стефанова – 10 г., ЛК „Млад творец”, НЧ „Развитие – 1926”, Търговище.

 

ЛИТЕРАТУРНО ТВОРЧЕСТВО  - ПОЕЗИЯ

 

СТИХОТВОРЕНИЕ - Възрастова група - 11 - 14 години

 

Първо място-Лора Бочева-5-ти клас, БУ ''Проф.Иван Шишманов"-Виена, Австрия, стихотворението „Коледно настроение“;

Първо място - Йоана Маркова - 11 год. гр. Казанлък, ОДК “Св. Иван, ул.”Кокиче” №3, клуб “Светлини сред сенките”, стихотворението „Чуден празник“;

Второ място - Фая Гератлиева - 11 год. Казанлък, ОДК “Св. Иван Рилски”, клуб “Светлини сред сенките”,  стих. „Коледна магия“;

Второ място - Никола Калинов Киров, 13 години,  Първо ОУ „Христо Ботев“, гр. Търговище, стихотворението „Коледна мечта“;

Трето място - Кристина Т. Боянова – 13 г. Търговище, НЧ „Развитие – 1926”, стих. „На Бъдни вечер”;

Трето място - Божидар Невянов Данев-6а клас, НЧ „Дряновска пробуда-2008“,

Клуб „Книголюбие“, СУ „М. Райкович“ - град Дряново, стих. „Коледна звеза“;

Поощрение-Александър Чавдаров Димитров –  11г., 5 б клас, ОУ „Александър Георгиев – Коджакафалията“ – Бургас, стих. „Моята мечта за Коледа“;

Поощрение - Анелия Крумова Мандажиева - 6 клас, 12 г. СУ „Никола Вапцаров“, гр. Хаджидимово, стихотворението „Бяла зима“;

Поощрение - Дебора Николаева Димитрова - Варна, ЛК „Касталия” при ЦПЛР-ОДК, стихотворението „Празник  Рождество;

Поощрение - Никол Павлова Желева – 5 б клас  ОУ”Христо Смирненски” град Карнобат, клуб „Малкият принц”, стихотворението „Коледа“;

Поощрение - Кристина Велчева Велчева – 11 г., ОУ”Христо Смирненски” гр. Карнобат, клуб „Малкият принц”, стихотворението „Коледа“;

 

ЛИТЕРАТУРНО ТВОРЧЕСТВО – ПРОЗА

 

РАЗКАЗ - Възрастова група - 11 - 14 години

 

Първо място - Красимир Д. Димитров – VІ кл., СУ „Н. Вапцаров” – Хаджидимово, разказ „Коледно чудо”;

Първо място - Яна Олегова Кула- 12 години, ОУ “Бачо Киро”, гр. Велико Търново, разказ „Най-незабравимата Коледа“;

Второ място - Дария Благовестова Георгиева- 13г., ОУ „Д-р Петър Берон“-гр. Плевен, разказ „Пожелах си“;

Второ място - Николай Милков Хаджистойчев 11год.с илюстрация от Калоян Хаджистойчев 12 год. гр. Сливен   разказ „На Коледа се случват чудеса“;

Трето място- Десислава Живкова Димитрова – 12 години, ОУ „Христо Смирненски“ – гр. Карнобат, разказ  “Коледно писмо“;

Трето място- Геновева Трифонова -12 год., ОДК “Св. Иван Рилски”,  клуб “Светлини сред сенките”- разказ „Коледа е, стават чудеса“;

Поощрение - Денислава Веселинова Арабова-14 години, Варненска търговска гимназия „Г. Ст. Раковски“- гр. Варна, разказ „Моята мечта за Коледа“;

Поощрение - Ирина Валериева Дублекова, 12 години, ОУ „Васил Левски“, Пловдив, разказ „Отвъд мечтите“;

Поощрение - Ева Стоянова – 12 г., ЦПЛР- ОДК ,,Анастас Стоянов“- Шумен, Клуб ,,Журналист“, есе „Двете половинки“;

Поощрение - Ивана Георгиева Чапкънова - 6. клас, СУ „Никола Вапцаров“, гр. Хаджидимово , приказката „Моята вълшебна Коледа“;

Поощрение - Павел Павлов Павлов, 12 г., гр. София, приказка  „Рада получава коледен подарък“;

Поощрение - Милла Рачева - 11 год., ОДК “Св. Иван Рилски”  клуб “Светлини сред сенките” приказка „Коледно чудо“.

 

Специална награда за ЕСЕ за: Анелия Крумова Мандажиева - 12 г. СУ„Никола Вапцаров“, гр. Хаджидимово, „Коледа е, стават чудеса“;

        

  Специална награда за  ИМПРЕСИЯ за: Делия-Паола Владимирова Перчун –14 год. , гр. Кишинев, Молдова, Българки теор. лицей „Васил Левски“ творба: „Моята мечта за Коледа“.

    КОМИСИЯ:

 

1. Павлинка Марева …………………………..

2. Виктория Жекова …………………………

3. Олга Костова ……………………..

 

ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО - РИСУНКИ

Комисия в състав:

1. Деян Евтимов – директор на ХГ “Елена Карамихайлова“

2. Детелина Палазова – секретар на НЧ “Добри Войников-1856“

3. Стела Ангелова, библиотекар в НЧ “Добри Войников-1856“,

след като разгледа представените за участие в конкурса 225 рисунки в двете възрастови групи, отличи следните участници:

ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО – РИСУНКА

 

 Възрастова група – 6-10 години

І място

 

София Григорова Шукерска – 10 г.,  Кърждали

Теа Гоцев  - 7 г., София

ІІ място

 

Аксентюк – 9 г., Херсон, Украйна

Сияна Миткова Антонова – 7 г., Кърджали

Ксения Шевченко – Херсон, Украйна

 

ІІІ място

 

Еда Хасан Осман – 7 г.,         Кърждали

Инжди Шенол Исмаил – 7 г., Кърджали

Леа Емил Драгнева – 7 г., София

Селин Танер Бекир - 7 г., Кърждали

 

Поощрения:

 

Анастасия Борисова – 6 г.

Артьом Крянте – 1 клас, Кишинев, Молдова

Берин Сабри – 7 г., Кърждали

Денислав Деянов Василев – 6 г., БУ – гр.Торент, Испания

Елизавета Славенюк  - 9 г., Херсон, Украйна

Мартина Ив. Младенова- 9 г., гр. Сливница, СУ“Св.Кирил и Методи“

Изабела Ив. Младенова- 9 г., гр. Сливница, СУ“Св. Кирил и Методи“

Лиза Скляр – 10 г., Херсон, Украйна

София Стоянова Личева – 6 г., Плевен

Юндер Юмер Ремзи – 8 г., ЦПЛР-ОДК, Шумен

 

ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО  - РИСУНКА

 

Възрастова група – 11-14 години

 

І място

 

Даяна Галинова – 11 г., ЦПЛР-ОДК, Шумен

Ана Александровна Лузан -14 г. Херсон,Украйна

Катерина Лаптова – 14 г., Херсон, Украйна

Анна Александровна Силкан – 14 г. Херсон, Украйна

 

ІІ място

 

Геновева Трифонова – 12 г. ОДК „Иван Рилски“, Казанлък

Маргарита Бредникова – 14 г. , Херсон, Украйна

 

ІІІ място

 

Анастасия Михайлюк – 14 г., Херсон, Украйна

Катерина Черватова – 14 г., Херсон, Украйна

Цвета Георгиева – 14 г., ЦПЛР – ОДК, Шумен

 

Поощрения:

 

Диана Герасимова – 13 г., Херсон, Украйна

Иванина Генадиева – 11 г.,  ЦПЛР-ОДК, Шумен

Дарина Дарпенко – 13 г., Херсон , Украйна

Дарья Козлова – 13 г., Херсон, Украйна

      Никола Михайлов Димитров – 12 г., Ямбол

Виктория Салтыкова – 12 г., Херсон, Украйна

Ясмин Стефанова – 13 г., Арт школа, Оксфорд, Англия

       

КОМИСИЯ:

 

1. Дeян Евтимов …………………………..

2. Детелина Палазова …………………………

3. Стела Ангелова ……………………..

 

Наградите грамоти за първо, второ, трето място и поощренията ще изпратим по имейла, а материалните - книги по пощата.

 

Организаторите на Международния конкурс „Моята мечта за Коледа”

изразяват своята голяма благодарност за положения труд при подготовката

на децата за участие в конкурса на ръководителите:

 

Теменуга Христова –ръководител на Арт - школа в ЦПЛР-ОДК Шумен;

Валентина Димова - рък. на клуб “Светлини сред сенките”, ОДК “Св. Ив. Рилски”-Казанлък;

Вера Димова- ръководител на Школа по Приложни изкуства, в ЦПЛР- ОДК,  гр.Ихтиман;

Шевкунова Людмила – преподавател в Дитяча художествена школа град -Херсон, Украйна;

Светлана Иванова- рък. на ЛК „Малкият принц”- град Карнобат;

Силвия Маринова  - рък. на УЛК „Сладкодумци“ в ЦПЛР-ОДК Шумен;

Виталий Тодоров - Български Теоретичен лицей "В. Левски" гр. Кишинев,  Молдова;

Дияна Милова- учител на деца от  ПГ "Зайко Многознайко", ДГ №12 " Радост" Перник;

Сълзица Громан – директор на БУ“Проф. Иван Шишманов“, Виена, Австрия;                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Магдалена Маркова-ръководител на ЛК „Касталия“ в ЦПЛР-ОДК, град Варна;

Заприна Глушкова - ст. учител по БЕЛ, в СУ „Никола Вапцаров“, гр. Хаджидимово;

Юлия Слипич –директор на  Детская художествена школа, Херсон, Украйна;

Пономаренко Галина – преподавател в Детска худ. школа на Херсонския градски съвет;

Христина Миткова и Деси Иванова-учители в ДГ “В. Терешкова“, с. Бантановци, Пернишко;

ДГ“Слънце“ група „Мечо Пух“, град Плевен;

Маргарита Стоянова- учител на Подготвителна група  към Българско училище „Христо Ботев” в град Торент, Испания;

Елеонора Асенова - ръководител на Приложно ателие към Център за изкуство, култура и образование "София"  с директор Мариана Тафрова.

Конкурсът се провежда с любезното съдействие на издателство „Фют”                                                               НЧ“Д. Войников-1856“-2021 - телефон за връзка – 054802261;0887188707



Още новини

Стартира "Кино в длан"

01.01.2021

Уважаеми участници, приятели и зрители на Кино в...

Прочети...

Победители в конкурса "Сурва, Сурва ..."

23.12.2020

Скъпи участници в Конкурса „Сурва, Сурва …..”,...

Прочети...

Конкурси

21.12.2020

Скъпи приятели, Поради усложнената епидемиологична...

Прочети...

Конкурс "Моята мечта за Коледа"

26.11.2020

НЧ „Добри Войников – 1856“ - Шумен и клуб...

Прочети...

Конкурс "Сурва, сурва" за изработване на сурвакници

26.11.2020

НЧ „Добри Войников – 1856”...

Прочети...

Незнайно вино

15.10.2020

На 15 октомври 2020г. от 18.00 часа в зала ”Сава...

Прочети...

Наградени филми

11.10.2020

Журито на Международния фестивал на...

Прочети...

МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА ЛЮБИТЕЛСКИТЕ ИСТОРИЧЕСКИ ФИЛМИ ШУМЕН 2020

10.10.2020

Mеждународният фестивал на любителските исторически...

Прочети...