Читалище Добри Войников
image ornamet Новини

Резултати от Втория международен конкурс на тема "Моята мечта за Коледа"


20.01.2022


ПРОТОКОЛ

за отчитане на резултатите от Втория международен конкурс на тема "Моята  мечта за Коледа"

НЧ „Добри Войников – 1856“ град Шумен и ЛК „Български език и творчество“ организираха в навечерието на големия християнски празник Коледа второто издание на конкурса за литературно и изобразително изкуство. В него взеха участие общо 394 ученици, от които 158 в раздел „Литературно творчество“ и 236 в раздел „Изобразително изкуство“ от следните населени места: Париж – Франция, София, гр. Правец, Варна, Плевен, Русе, Велико Търново, Благоевград, Добрич, Разград, Павликени, Сливен, Нова Загора, Харманли, гр. Средец-Бургаска област, Попово, Свищов, Гоце Делчев, Хаджидимово, Бургас, Шумен, Карнобат и други. Организаторите благодарят на всички участници и на техните ръководители за чудесните творби, посветени на Коледа. Всички произведения е невъзможно да бъдат отличени и затова награждаваме най-добрите от добрите.

РАЗДЕЛ „ЛИТЕРАТУРНО ТВОРЧЕСТВО“

 

В раздел „Литературно творчество“ журито беше в състав: г-н Антонин Горчев-председател на Дружество на писателите в Шумен и председателстващ литературното жури; г-жа Павлинка Марева – ръководител на клуб в НЧ“Д. Войников-1856“ и Виктория Жекова-главен библиотекар в НЧ“Д. Войников-1856“, Шумен.

След като разгледа представените литературни творби от двете направления - поезия и проза, журито класира участниците в две възрастови групи, съгласно регламента на конкурса: първа група - 7 – 11 години и втора група - 12 - 16 години.

 

ПОЕЗИЯ

7 -11 години

 

1.Стефани Руменова Рачева – стих. „Бяла Коледа „ – ОУ”Христо Смирненски”, клуб „Малкият принц“ - Карнобат, рък: Светлана Иванова;

1.Ангел Рапчев - 4 клас; стих. „Коледа е скоро!” Българско училище „Иван Вазов” - Париж, Франция, рък: Янета Димитрова - учител БЕЛ;

2.Изабела Ивайлова Младенова – 10 г. “Коледен акростих“ - ЛК“Бълг. език и творчество“ - Шумен, НЧ“Д. Войников-1856“;

3.Диляна Борисова Борисова – 9 г. „Акростих“ - ОУ „В. Левски“ – град Правец, обл. София, III „б“клас; рък: Цвети Виткова;

Поощрение:

1. Деница Станиславова Данева – „По Коледа стават чудеса“ - ОУ”Христо Смирненски”, клуб „Малкият принц“ - Карнобат, рък: Светлана Иванова;

2. Мартина Ивайлова Младенова – 10 г. стих. „Детска мечта“ -ЛК“Бълг. език и творчество“ Шумен, НЧ“Д. Войников-1856“.

 

ПРОЗА

7 -11 години

 

1.Паола Драгомирова Драганова – 9 г., разказ „Моята мечта за Коледа“ – ОУ „В. Левски“ – град Правец, III „б“клас, рък: Цвети Виткова;

1. Лора Брандт - 10 г., разказ „Фалшивите помощници на Дядо Коледа”; Българско училище „Иван Вазов” - Париж, Франция, рък: Дора Димитрова-учител БЕЛ;

2.Ванеса Димитрова Колева – 11 г. „На Коледа се случват чудеса“ - ОУ”Христо Смирненски”, клуб „Малкият принц“-Карнобат, рък: Светлана Иванова;

3.Галена Райчева Чанева –11 г. „На Коледа стават чудеса“ - ОУ”Христо Смирненски” , клуб „Малкият принц“ - Карнобат.

Поощрение - грамоти:

1. Александра Димова – „Чудеса“- ОУ”Христо Смирненски”, клуб „Малкият принц“ - Карнобат, рък: Светлана Иванова;

2. Магдалена Николаева Кучумбова – 11 г. - ОУ“В. Априлов“, Бургас, школа „Митични песни“.

 

ПОЕЗИЯ

12 до 16 години

 

1.Николай Милков Хаджистойчев –„Сбъдната мечта“ -12 год. ОУ „Елисавета Багряна“ -град Сливен;

2.Марина Райкова – „Моята мечта за Коледа“ - ОУ“В. Левски“, гр. Правец, обл. София, рък: Цвети Виткова;

3.Васил Владимиров Пощаров – „Не само по Коледа се случват чудеса“ -12 г. ЛК„Сладкодумци“-ЦПЛР-ОДК, Шумен, рък: Силвия Маринова;

Поощрения-грамоти:

1. Ева Димитрова - стих. „Щастлива“-12 г. ЛК„Сладкодумци“-ЦПЛР-ОДК, Шумен, рък: Силвия Маринова;

2. Моника Атанасова Атанасова -ЛК“Касталия“ - ЦПЛР-ОДК, Варна, рък: Магдалена Маркова.

 

ПРОЗА

12 до 16 години

1.Даниел Димитров Бояджиев - „Светльо блести“ - ЛК“Касталия“ - ЦПЛР-ОДК, Варна, рък: Магдалена Маркова;

2.Елица Свиленова Григорова - „Едно желание за Коледа“ - ЛК“Касталия“, ЦПЛР-ОДК,Варна, рък: Магдалена Маркова;

2.Дарена Емил Димитрова – разказ „Мечта за Коледа“- 6 г клас, СУ “Сава Доброплодни” – гр. Шумен, рък: Магдалена Заркова;

3. Алейна Йозаева Реджебова - разказ “Черно-бялата Коледа на Мария“-12 г. ,6. в клас, СУ „Сава Доброплодни” - Шумен, рък: Магдалена Заркова;

3. Илиана Красимирова Влахова –13 г. „Моята вълшебна Коледа“ - СУ“Н. Вапцаров“ - гр. Хаджидимово, рък: Заприна Глушкова.

Поощрение-грамота:

1. Снежана Лазаринова Костадинова - разказ „Моята коледна мечта“ -16 г., X клас, ПМГ „Яне Сандански“, гр. Гоце Делчев;

 

ГОЛЯМАТА КОЛЕКТИВНА НАГРАДА - ГРАМОТА СЕ ПРИСЪЖДА НА

Българско училище “Иван Вазов“ в град Париж, Франция

РАЗДЕЛ „ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО“

 

Жури в състав: председател г-н Деан Евтимов - художник, директор на ХГ“Ел. Карамихайлова“ в Шумен и членове: г-жа Детелина Палазова – секретар на НЧ“Д. Войников-1856“- Шумен и Анатоли Стоянов – организатор в НЧ“Д. Войников-1856“, определи следните награди в раздел „Изобразително изкуство“, разпределени в две възрастови групи:

 

РИСУНКА

Първа група - от 6 до 10 години

 

1. Диляна Николаева Димитрова - 7 год. ЦПЛР-ОДК – Шумен, рък: Теменуга Христова;

1.Габриела Георгиева Георгиева - 8 год. "Мария с бебето Исус" и "Зайчета играят в снега", ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование " София" , рък: Елеонора Асенова;

1. Цвета Никол Теодорова Петрова - 9 год. 3 клас, ОДЦКИ - гр. Русе,     НУИ "Проф.Веселин Стоянов";

2. Крисия Георгиева Колаксъзова - 7 год. "В очакване на Коледа" 

ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование ", София, рък: Елеонора Асенова;

2.Уфук Самет – 9 год. две рисунки, БУ „Иван Вазов“, Париж, рък: Янета Димитрова;

2. Йоан Валдес – 8 г. "Рождество Христово", НУКК гр.София, преподавател: Светослава Асенова;

3.Карина Владимирова Срадкова - 8 год. "Коледен ангел", ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София", рък: Елонора Асенова;

3. Марина Николаева Раданска - 7 год. "На заешката поляна" и "Имам си шишарка!" - ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София"
ателие "Приложен фолклор" с рък: Елеонора Асенова

3. Наталия Валентинов Карагьозова - 9 год. "Коледен ангел бди над нас" 

ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София", рък: Елеонора Асенова;

3.Денислава Дончева -10 год,. Школа „Арт Попово“, рък: Искра Хаджииванова.

 

Поощрения - грамоти:

1.Михаела Георгиева Георгиева - 8 год. "Сурва весела година!" ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София",рък: Елеонора Асенова;

2.Габриела Иванова Христова-8 год., ЦПЛР-ОДК – Шумен, рък: Т. Христова;

3.Максим Велинов Петров - 9 год. "Зайче",  ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "- София, рък: Ел. Асенова;

4.Силвия Несторова – 8 г., "Рождество Христово", НУКК гр. София, преподавател: Светослава Асенова;

5.Мая Атанасова Славова - 8 год. "Зайо обича глогинки" и "Коледен ангел" 

ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "- София, рък: Ел. Асенова;

6.Мелиса Мустафа Мюмюн - 9 год. "Светъл ангел се спусна над света" и "Хитрото Лисиче", ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София", рък: Елеонора Асенова;

7.Карина Венциславова Евтимова - 9 год. "Вълк в зимната гора" ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София", рък: Елеонора Асенова;

8.Стефания Светломирова Четиян - 11 год. "Лисиче в брезовата гора", ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование " - София, рък: Елеонора Асенова;

9.Лъчезар Тодоров Захариев -10 год. "Къщичка за птички" и "Елен край замръзналото езеро", ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София,рък: Елеонора Асенова;

10.Ема Атанасова Тонева - 6 год., IV "Б" група, ДГ“Кремена“ Пловдив, рък: Жанета Чилингирова;

11. Кристина Колева Татарчева - 8 г., НЧ "П. К. Яворов-1920", град София, Школа по изобразително и приложно изкуство "Нюанси" с педагог-художник: Мадлена Стефанова;

12. Мерве Исмаил Ахмед – 7 год., първи клас , ОУ „Христо Ботев“, с. Лозарево Бургаска област, ОУ“Христо Ботев“, рък: Радка Анатасова.

 

Специална колективна награда-грамота, се присъжда на Втори „в“ клас, ОУ“Антон Страшимиров“ - Бургас

 

РИСУНКА

Втора група - от 11 до 14 години

 

1.Петя Маринова Велева - 13 год. "Дарове за Младенеца" и "Бял елен"- ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София" ателие "Приложен фолклор" с рък: Елеонора Асенова;

1.Карина Софрониева – 12г. "Рождество Христово", НУКК - гр. София, преподавател: Светослава Асенова;

1.Даяна Галинова Василева -12 години, ЦПЛР-ОДК, Шумен, рък: Т. Христова;

2. Халил Мухарем Али – 11 год. Разград, ЦПЛР, „ Школа по изобразително изкуство“ рък: Цветомира Петрова;

2. Георги Гергов – 13 години, „Снежен човек“, БУ“Иван Вазов“, Париж;

2.Михаела Георгиева – 11 год. ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София", рък: Елеонора Асенова;

3.Цветелина Георгиева – 12 год. Разград, ЦПЛР, „ Школа по изобразително изкуство“ рък: Цветомира Петрова;

3.Дарина Росен Николова - 13 год. "Коледен ангел" и "Светото семейство" 

ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София, рък: Елеонора Асенова;

3. Бояна Димитрова Димитрова-16 години, ЦПЛР-ОДК, Шумен, рък: Теменуга. Христова;

Поощрения-грамоти:

1.Иванина Генадиева Маринова-12 години, ЦПЛР-ОДК, Шумен, рък: Теменуга Христова;

2.Кристина Данаилова Алексиева - 11 год. "Лиса в очакване на Коледа" - ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование " - София, рък: Елеонора Асенова;

3.Богдана Димова Михайловска - 11 год. "Зайчета в снега" ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София", рък: Елеонора Асенова.

4.Асмин Османова – 11 години, Разград, ЦПЛР, „Школа по изобразително изкуство“ рък: Цветомира Петрова;

5.Рая Александрова – 12 г. "Рождество Христово", НУКК- гр.София, преподавател: Светослава Асенова;

6.Симеон Йорданов - 11г., "Рождество Христово", НУКК гр. София, преподавател: Светослава Асенова;

7.Стефания Георгиева Георгиева - 12 год. "Богородица с Младенеца" и "Зимна приказка", ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "София, рък: Ел. Асенова;

8.Магдалена-Анна Евгениева Йосифова - 11 год. "Вълшебството на коледната нощ", ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование "- София, рък: Елеонора Асенова;

9.Михаела Атанасова-11 год., Школа „Арт Попово“, рък: Искра Хаджииванова.

 

Специална награда – грамота, за ЦПЛР - Център за изкуства, култура и образование - София, ръководител Елеонора Асенова

 

Грамоти за ръководителите, подготвили своите възпитаници за участие в конкурса:

Литературно творчество

1.Магдалена Маркова - ръководител на ЛК “Касталия“ - ЦПЛР-ОДК, Варна;

2.Дора Димитрова и Янета Димитрова учители в Българско училище „Иван Вазов” - Париж, Франция;

3.Светлана Иванова - ОУ”Христо Смирненски”, ръководител на клуб „Малкият принц“ - Карнобат;

4. Силвия Маринова – ръководител на ЛК„Сладкодумци“-ЦПЛР-ОДК, Шумен;

5. Заприна Глушкова – СУ “Никола Й. Вапцаров“ - гр. Хаджидимово;

6.Цвети Виткова - ОУ“В. Левски“, гр. Правец, обл. София;

7. Магдалена Заркова – СУ “С. Доброплодни“ - Шумен.

Изобразително изкуство

 

1.Елеонора Асенова - ръководител на ателие „Приложен фолклор“ в ЦПЛР-Център за изкуства, култура и образование – София;

2.Теменуга Христова - ръководител на Арт-школа в ЦПЛР-ОДК – Шумен;

3. Светослава Асенова- преподавател в НУКК- гр.София;

4. Искра Хаджииванова - ръководител на Школа „Арт Попово“;

5.Цветомира Петрова - ръководител на „Школа по изобразително изкуство“ в ЦПЛР - Разград.

 

 

Жури за литературно творчество:                             Жури за изобразително изкуство:

 

1. Антонин Горчев: /п/                                               1. Деян Евтимов: /п/

 

2. Павлинка Марева: /п/                                           2. Детелина Палазова: /п/

 

3. Виктория Жекова: /п/                                            3. Анатоли Стоянов: /п/

 

Януари 2022 година

НЧ“Добри Войников-1856“

 



Още новини

Съобщение

06.12.2021

Посещението в НЧ "Добри Войников - 1856" и...

Прочети...

Награда от фестивал за киноклуб „Мадарски конник“

25.11.2021

През септември 2021година се проведе Фестивала на...

Прочети...

Журито определи победителите в петото издание на "Кино в длан"

12.11.2021

На 12 ноември на свое заседание жури в състав:...

Прочети...

Втори международен конкурс "Моята мечта за Коледа"

03.11.2021

НЧ „Добри Войников – 1856“ - Шумен и ЛК...

Прочети...

165 години – Народно читалище „Добри Войников-1856“

21.09.2021

Народното читалище „Добри Войников-1856“ в Шумен...

Прочети...

Смесен хор "Родни звуци" взе участие във фестивала "Музиката и морето" в Гърция

16.09.2021

Хор „Родни звуци“ към НЧ „Добри Войников –...

Прочети...

Отменя се провеждането на фестивала "Есенни шуменски вечери"

15.09.2021

Уважаеми участници, партньори и приятели на...

Прочети...

Музика с душа - концерт за класическа музика

30.08.2021

Концерт с класическа музика ще се състои в концертната...

Прочети...