Читалище Добри Войников
image ornamet Новини

Наградени филми на 21-я Международен фестивал на любителските исторически филми


26.06.2022


Победителите в 21-то издание на Международния фестивал на любителските исторически филми Шумен 2022 бяха награден на церемония в НЧ "Добр Войников-1856" днес. Жури в състав: проф. д.н. Божидар Манов, д.н. Силва Хачерян, доц. д-р Александър Донев, Стефан Хаджи Андоновски и доц. д-р Стефан Минков присъди следните награди:

Награда за звуково оформление

За филма: „Сянката”

Автори: Димитър Атанасов, Валери Цветков, Деспина Попова-Цветкова Клуб „Ведерник”, гр. Белоградчик

 

Награда на Националната федерация за алтернативно кино за монтаж

За филма: „За яблоками”

Автор: Данчук Устин

Херсон, Украйна

 

Награда на КК „Мадарски конник” за операторско майсторство

За филма: „Съкровището”

Автори: Пламен Личев, Николай Лазаров, Николай Василев

Група „Русефилм”

 

Награда на Съюза на българските филмови дейци за режисура

За филма: „Радио Бралть”

Автори: Емилия Петкова, Николай Лазаров, Пламен Личев

Група „Русефилм”

 

Награда на НЧ „Добри Войников-1856”за сценарий

За филма: „Гарата”

Автори: Тихомир Трифонов, Росица Христова, Спиридон Борисов,

Недко Илиев

Киноклуб „Иван Братанов” гр. Попово

 

Награда на Националния филмов център за най-добър филм на млад автор /до 30 години/

За филма: „Ангел”

Автор: Наталья Кармазина

Хресон, Украйна

 

Награда „Генчо Генчев“ за кратък филм до 5 минути

За филма: „Ахтунг! Минотавр!”

Автор: Андрей Богун

 

Награда на Община Шумен

За филма: „Спомен за Величко”

Автори: Апостол Фанев, Красимир Георгиев, Нико Майеров

КК „Мадарски конник” – Шумен

 

Награда на ШУ „Епископ Константин Преславски” за оригинална интерпретация на историята

За филма: „Културно-исторически паметници в риск – църквата „Св. Атанас“, с. Косово”

Автори: Мултимедиен клуб „Ескимо”, гр. Каспичан

 

Награда на Министерство на културата

За филма: “Маркери”

Автори: Студио „Клин”

при Професионална гимназия по икономика – Шумен

с ръководител Апостол Фанев

 

Трета награда за най-добър филм

За филма: „Олимпий Панов”

Автор: Евилина Швидченко

 

Втора награда за най-добър филм

За филма: „Писмо”

Автор: Давид Козарев, Магдалена Сайкова 

КВК „Студио Милтон Манаки”,

Битоля, Северна Македония

 

Първа награда за най-добър филм

За филма: „Разстрели”

Автори: Димитър Атанасов, Янко Митев, Хасково

Медал на УНИКА:

Владимир Илиев, Русе / посмъртно/ 



Още новини

Детски ансамбъл „Пъргавелче” участва в Международен фестивал в Турция

25.04.2022

Детски танцов ансамбъл „Пъргавелче” при Народно...

Прочети...

Изложба "Съкровищата на Краков"

19.03.2022

Имаме удоволствието да Ви поканим на откриването на...

Прочети...

В ПОМОЩ НА УКРАЙНА

10.03.2022

НЧ ”Добри Войников -1856” - гр.Шумен, организира...

Прочети...

Покана за свикване на редовно годишни Общо отчетно събрание

09.03.2022

Уважаеми госпожи и господа, На основание  чл. 15...

Прочети...

Конкурс "Пролетта събужда отново за живот света"

01.03.2022

НЧ„ДОБРИ ВОЙНИКОВ-1956“ ШУМЕН И ЛК „БЪЛГАРСКИ...

Прочети...

Резултати от Втория международен конкурс на тема "Моята мечта за Коледа"

20.01.2022

ПРОТОКОЛ за отчитане на резултатите от Втория...

Прочети...

Съобщение

06.12.2021

Посещението в НЧ "Добри Войников - 1856" и...

Прочети...

Награда от фестивал за киноклуб „Мадарски конник“

25.11.2021

През септември 2021година се проведе Фестивала на...

Прочети...